Facebook Beğeni

Twitter

Duyuru - Haber

Fotoğraf makinelerinde WLAN, GPS ve NFC Özellileri nedir? Ne işimize yarar?

Fotoğraf makinelerinde WLAN, GPS ve NFC Özellileri nedir? Ne işimize yarar?

Fotoğraf makinelerinde; Wlan, Gps, Nfc

Fotoğraf makinesi üreten firmalar için 2016 yılı en bereketli senesi diyebilirim.  Başta Sony ve Canon olmak üzere fotoğraf makinesi üreticileri birçok yeni model ile aklımızı karıştırmaya devam ediyor. Üretilen yeni modeller ile birlikte bu modellerin üzerinde gelen yeni teknolojiler de giderek artıyor.

Fotoğraf makinesi üzerine eklenen bu yeni model teknolojileri sizin için araştırdım.

Makale içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Rahmet ve minnetle anıyoruz...

Rahmet ve minnetle anıyoruz...

Tarih 23 Nisan 1920... Ankara’da büyük millet meclisi açılmıştır. Memleketin her tarafından milletvekilleri gelmiştir. Bu yeni meclise gelenlerin bir kısmı Ankara’da hiçbir şeyin olmadığını görünce, ümitsizliğe düşmüşlerdi. Bahsedilen ne Yeşilordu, ne hazine, ne yatacak otel, hiçbir şey yoktu. Sadece, Mustafa Kemal...

 

...Bazılarına bu dava çürük gelmiş olacak ki, memleketlerine dönmeye karar verdiler. Bunlar geri dönerlerse mecliste huzursuzluk olacağını anlayan Mustafa Kemal, kürsüye çıktı. O gün pek heyecanlıydı. Atatürk’ün hayatında belki de böyle canlı bir tablo doğmamıştı. Milletvekillerine hitaben şöyle demiştir:

İşittim ki, bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla milli meclise davet etmedim. Herkes kararında özgürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatı ile buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta, hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağını alır, bu şekilde Elmadağ’ına çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim!...” (Falih Rıfkı Atay)

Ruhun şad, durağın uçmak olsun. Seni rahmet ve minnetle anıyoruz...

Türkiye Cumhuriyeti 93 Yaşında...

Türkiye Cumhuriyeti 93 Yaşında...

Cumhuriyet 93 yaşında
 

Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

Fotoğraf ile ilgili sözler...

"Ben bir fotoğraf çekmek için aylarca dolaştığımı bilirim. İspanya' yı çok severim. Bu ülke içerisinde istediğim pozları çekebilmek için 10 bin kilometre yol katettim. Madrit te fotoğraf çekebilmek için öncelikle İspanya tarihini iyi bir tarihçi kadar öğrenebilmek gayreti ile yüzlerce eser okudum. Toplumu, insanları, yaşayışlarını araştırdım. Ondan sonra fotoğraf makinama elimi attım ve bir foto muhabiri olarak çalışmaya başladım. Başarının sırrını öğrenmek istiyorsanız siz de bu yoldan yürüyünüz…"(Eugene Smith)

Instagram'da Alper Peri